• Wpisów: 367
 • Średnio co: 4 dni
 • Ostatni wpis: 2 lata temu, 20:26
 • Licznik odwiedzin: 24 658 / 1778 dni
 
madzik7
 
#Madzik#: Tak na podsumowanie dzisiejszego dnia z przerażeniem stwierdzam, że niektóre osoby chcąc osiągnąć zamierzony cel nie zawahają się przed najgorszym świństwem. Brak zasad wśród "kolegów" w pracy obserwuję już od dawna i to nie tylko w obecnej pracy, ale również w poprzedniej. Brak jakiejkolwiek wrażliwości, solidarności, wyższych uczuć i zrozumienia dla problemów innych to też standard. Zawiść, nienawiść, "życzliwość" od święta - niedobrze mi się robi, jak spotykam się z tym na co dzień. Dzisiaj właśnie przez jedną z takich "życzliwych" osób, której de facto marzy się chyba awans  wyleciał z pracy normalny chłopak, który jak każdy z nas ma problemy i lepiej lub gorzej sobie z nimi radzi. Ktoś wykorzystał odpowiedni dla siebie moment. Ciekawe jak się żyje ze świadomością, że kogoś pozbawia się pracy, a los jakiejś rodziny stanął właśnie pod znakiem zapytania? Jakie dno trzeba osiągnąć żeby się tak zachować??  Naprawdę głęboko wierzyłam, że każdy ma jakieś zasady - więcej lub mniej, ale jednak ma. A dzisiaj po raz kolejny zimny prysznic i konfrontacja z rzeczywistością. Bolesne lądowanie i utrata strzępów wiary w uczciwość. I nie jestem z kosmosu, nadal wierzę w takie wartości.
Wiem, że mam w sobie wiele żalu do ludzi, co wynika z wielu różnych zdarzeń z mojego życia, ale jednak skrawek wiary w nich nosiłam w sobie do dzisiaj.
Napisałam to, by nie zapominać, że mam ufać tylko sobie! Nikomu więcej tak na wszelki wypadek. NIKOMU.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  Smutne to wszystko. Dziś pogoń za sukcesem i kasą. Każdy byle więcej, byle lepiej. Po trupach do celu a tam na szczycie często tylko ułuda szczęścia.
   
 •  
   
  @Lovely Mess: @Emocjonalhard: Święta prawda,tylko ciężko to zaakceptować..
   
 •  
   
  Wiem coś o tym. Nie tylko w korporacjach cżłowiek człowiekowi wilkiem, itrzeba mieć oczy dookoła głowy,a le też w 'małych' firmach gdzie wszyscy się znają i (udają, ze)się lubią, ktoś moze kogoś podpierdolić...
   
 •  
   
  Wiem coś o tym, ludzie są różni na tym świecie. Świństwa i niemoralne zachowania są wpisane w naszą codzienność. Każdy dzień nas tego uczy jak nie na własnej skórze to na czyjejś.
  Żyć tak aby można było spojrzeć w lustro.
  Trzymaj się w tym świecie zawistnych kukiełek zaślepionych własnym JA.
   
 •  
   
  @Kropla deszczu: Każdy normalny człowiek chyba zdaje sobie sprawę, że za dzień / dwa / miesiąc /rok może być w podobnej sytuacji i jakąś tam świadomość konsekwencji swojego zachowania ma? To własne WIELKIE ego chyba zgubiło dzisiaj kolejną osobę...